top of page
Biyolojik Arıtma, Atıksu firmaları,
Paket Arıtma, Paket Arıtma Fiyatları, 1000 Kişilik Paket Arıtma, Toki Paket Arıtma, Ankara Paket Arıtma,

MBR ATIKSU ARITMA SİSTEMLERİ
DOĞANIN & TEKNOLOJİNİN GÜCÜ !

mbr atıksu arıtma

MBR ATIKSU ARITMA SİSTEMLERİ

MBR Atıksu Arıtma Sistemleri yüksek çamur yaşında işletildiği için oluşan çamur miktarını yarı yarıya azaltır. Bu nedenle çamur yönetimi maliyetlerini azaltmaktadır.

 

Ayrıca oluşan çamur membran havuzunda stabilize olduğu için sonrasında koku problemini ortadan kaldırır. Çamurun MBR sisteminde zaten stabilize olmasından dolayı, dekantör öncesi çamur şartlandırmada gerekli polimer dozajını azaltır. Sistemimiz sadece biyolojik arıtma için değil, arıtma tesisinizin geneli için göz ardı edilemeyen avantajlar sağlamaktadır.

Membranlar ile arıtılan su yüksek kalitede olup, farklı amaçlarla suyun geri kazanımı bilhassa mümkün olmaktadır. MBR arıtma modülleri konvansiyonel aktif çamur sistemlerinin kapasite artırımı ve bununla birlikte geliştirilmesi için de uygun modüler sistemlerdir.

MBR Atıksu arıtma sistemleri özellikle, (Membran Biyoreaktörler) yüksek konsantrasyonlarda organik madde, katı ve sıvı konsantrasyonları ile yağ ve gres içeren atık suların arıtılması için idealdir.

Membranlar ilk olarak biyokütleyi ve çözünmüş askıda katıları (MLSS) biyoreaktör içinde tutar bu sayede partikül, bakteri ve virüs giderimi sağlanması sonucunda temiz su elde edilir.

Atık suların arıtımı ve Atık su geri kazanımı belediye arıtma tesislerine deşarj maliyetlerini azaltmak amacıyla ve atık sulardan tümüyle değerli ürünleri geri kazanmak için genellikle kendi arıtma sistemlerini kurmaktadır. Bu sebeple MBR arıtma sistemleri geleneksel aktif çamur proseslerine nazaran KOİ’nin  %96-99’unu giderir.

MBR ARITMA ÖZELLİKLERİ

DÜŞÜK YATIRIM MALİYETİ

MBR arıtma modülleri yerli olarak üretildiğinden dolayı. Üretim maliyeti düşüktür ve rekabetçi piyasada böylelikle büyük avantaj sağlamaktadı

Mbr Arıtma Fiyatları, MBR Wastewater Turkey,
MBR Arıtma Nedir, MBR Wastewater Treatment Turkey,

GÜÇLÜ MEMBRAN YAPISI

Membranlar, Özel destek tabakası olan PET tabakası ile güçlenmiştir. Diğer hollow fiber membranlara göre 5 kat daha güçlüdür.

ATIKSU GERİ KAZANIMI

MBR Arıtma yüksek arıtma verimleri ile çıkış suyunu geri kazanıyoruz. Tesisinizin işletme maliyetlerinden olan su maliyetinizi azaltıyoruz.

MBR Atıksu Geri Kazanımı, Atıksu Arıtma Firmaları, Paket MBR Arıtma,
MBR Arıtma Verimi, MBR Wastewater Turkey, MBR Sewage Package Treatment Systems,

YÜKSEK ARITMA VERİMİ

MBR arıtma sistemleri %90 ile %99 arasında verimli bir arıtma sağlanmaktadır. İlgili deşarj standardı problemlerini ortadan kaldırmaktadır.

DÜŞÜK ALAN KULLANIMI

Aynı reaktör içerisinde %20 daha fazla membran yerleştirebilirsiniz. Paketleme oranı çok yüksektir ve tank alanını  verimli kullanmaktadır.

MBR Nasıl Çalışır, Türkiye Membran Üretimi, Package MBR Systems Turkey, Paket Arıtma ,
MBR Kimyasal Malzeme, Türkiye MBR Arıtma, MBR Arıtma ve Geri Kazanım, Tekstil MBR Arıtma,

KİMYASAL DAYANIKLILIK

Kimyasal dayanımı yüksek PVDF polimeri kullanılmaktadır. Dolayısıyla kimyasal özellikleri sorun teşkil eden atık sulara dayanımları yüksektir.

MBR ATIKSU ARITMA TESİSLERİ

KULLANIM ALANLARI VE ÖZELLİKLER
 • Kanalizasyon Arıtma Mbr Arıtma

 • Fabrikalar

 • Organize Sanayi Bölgeleri

 • Mezbaha ve Kesimhaneler

 • Savunma ve Silah Sanayi

 • Süt Entegre ve İşleme Tesisleri

 • Tekstil ve Boyahane Tesisleri

 • Çelik Üretim ve İşleme Tesisleri

 • Karton ve Kağıt Sanayi

 • Meyve Suyu Üretim ve İşleme

 • Hastaneler ve Laboratuvarlar

 • Kimyasal Üretim Tesisleri

 • Maden Sanayi

 • Cam Sanayi

 • Gıda Sanayi Tesisleri

Arbio Arıtma A.Ş ; Tüm Kapasitelerde bütünüyle, dışa bağlı kalmaksızın kendi fabrikasında baştan sona yurt içi ve yurt dışı anahtar teslim projeler yerine getirmektedir. Bu doğrultuda arıtma tesislerinin ihtiyaç duyduğu tüm mekanik ekipmanlar ” Projeye Özel ” olarak üretilmektedir. Teklif talepleriniz için bize ulaşın !

SEKTÖRDE ÖNCÜ, ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

bottom of page