top of page
5000 Kişilik Paket Arıtma, Paket Arıtma Fiyatları,
Paket Arıtma, Paket Arıtma Fiyatları, 1000 Kişilik Paket Arıtma, Toki Paket Arıtma, Ankara Paket Arıtma,

PAKET ARITMA
BİYOLOJİK VE KİMYASAL PAKET ARITMA TESİSLERİ

paket arıtma, ankara paket arıtma,

PACKAGE  WASTEWATER TREATMENT

Package wastewater treatment systems are systems that are applied especially for the treatment of domestic biological waste water. Units are produced in our factory as package treatment for 100 and 1000 people, in 7-15 days production period.

 

Capacities can be added to meet the desired needs. Our company provides full service in many domestic and foreign countries with its factory without being dependent on foreign countries.

​ ​

Our Package Wastewater Treatment units are produced with Arbio ® 50 and a structure that can serve 10,000 equivalent population.

Paket Arıtma Nedir ?

Paket arıtma sistemleri atık suların biyolojik olarak arıtılmasını sağlayan kompakt arıtma tesisleridir. Bu sistemler bir arıtma ünitesi içerisinde gerekli tüm prosesleri barındırır. Su arıtma işlemleri için gerekli olan tüm bileşenler tek bir paket halinde sunulur. Bu sayede kullanımı kolay, yerden tasarruf sağlayan ve hızlı montaj imkanı sunan bir çözüm sunar.

Paket Arıtma Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Paket arıtma sistemlerinin birçok avantajı bulunmaktadır. İşte, bu sistemleri tercih etmenizin bazı nedenleri;

 • Diğer büyük ölçekli arıtma tesislerine kıyasla daha uygun maliyetlerle temin edilebilir. Özellikle TOKİ projeleri gibi kitle konut projelerinde tercih edilen bu sistemler bütçe dostu bir seçenek sunar.

 • Küçük ve kompakt bir tasarıma sahiptir. Bu sayede sınırlı alana sahip olan projelerde rahatlıkla kullanılabilirler. Ayrıca mobil arıtma ihtiyaçlarında da pratik bir çözüm sunarlar.

 • Fabrikada önceden üretilir ve kurulum aşamasında minimum iş gücü gerektirir. Böylece hızlı bir şekilde kurulum yapılabilir ve projelerin zamanında tamamlanması sağlanır.

paket arıtma, mezbaha arıtma,
paket arıtma, 1000 kişilik paket arıtma, adıyaman paket arıtma,

Paket Arıtma Sistemlerinin Kullanım Alanları

Paket arıtma sistemleri, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Aşağıda, bu sistemlerin yaygın olarak kullanıldığı bazı alanlara değineceğiz;

 

Cezaevleri

Ceza evlerinde atık suyun etkili bir şekilde arıtılması önemli bir konudur. Cezaevi paket arıtma sistemleri cezaevlerindeki atık suyun hızlı ve etkili bir şekilde temizlenmesini sağlar. Bu sistemler sınırlı alanlarda kullanılabildiği için cezaevlerinde tercih edilir. Aynı zamanda düşük işletme maliyetleri sunarak cezaevlerine ekonomik bir çözüm sunar.

 

TOKİ Konutları

Toplu Konut İdaresi tarafından gerçekleştirilen konut projelerinde paket arıtma sistemleri sıklıkla tercih edilir. TOKİ paket arıtma bu konut projelerindeki atık suların arıtılmasını sağlar ve böylece çevre dostu bir yaşam alanı oluşturulur.

 

Endüstriyel Tesisler

Fabrikalar, imalathaneler ve endüstriyel tesisler gibi işletmeler, genellikle büyük miktarda atık su üretirler. Paket arıtma sistemleri, bu tesislerde atık suyun etkili bir şekilde arıtılmasını sağlayarak çevreye olan etkiyi azaltır. Aynı zamanda, düşük işletme maliyetleri sayesinde endüstriyel işletmelere ekonomik bir çözüm sunar.

 

Kanalizasyon Sistemleri

Paket arıtma sistemleri kanalizasyon sistemlerinde kullanılan atık suların temizlenmesi için ideal bir çözümdür. Kanalizasyon atıksu arıtma şehirlerdeki kanalizasyon ağlarına entegre edilerek atık suyun biyolojik olarak arıtılmasını sağlar. Böylece, temiz ve sağlıklı bir çevre oluşturulur.

Stp ve Sbr Paket Arıtma

Suyun temizlenmesi ve arıtılması günümüzde büyük önem taşıyan bir konudur. Su kaynaklarının kirlenmesi ve su kalitesinin düşmesi, çevresel sorunların yanı sıra insan sağlığı üzerinde de olumsuz etkilere yol açabilir. Bu nedenle, suyun arıtılması ve temizlenmesi için farklı yöntemler kullanılmaktadır. STP ve SBR paket arıtma sistemlerine odaklanarak, suyun arıtılması konusunda nasıl etkili çözümler sunulur.

STP yani kanalizasyon arıtma tesisi atık suyun temizlenmesi için yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde, atık su öncelikle bir ön arıtma aşamasından geçer. Burada, büyük cisimlerin ve katı atıkların uzaklaştırılması sağlanır. Daha sonra biyolojik arıtma adı verilen bir süreç gerçekleştirilir.

SBR yani sıralı partili reaktör atık su arıtma sürecinde kullanılan bir başka yöntemdir. Bu yöntemde atık su farklı partilere bölünerek arıtılır. Her parti, farklı arıtma aşamalarını içerir ve suyun kaliteli bir şekilde temizlenmesini sağlar.

Paket arıtma fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Sistem kapasitesi, projenin ölçeği, kullanılan teknoloji ve ek özellikler gibi etkenler fiyatları etkileyen faktörler arasındadır. Özellikle büyük ölçekli projelerde daha yüksek kapasiteli ve teknolojik olarak gelişmiş sistemler tercih edildiğinden fiyatlar artabilir. Ancak paket arıtma sistemleri genellikle diğer arıtma yöntemlerine kıyasla daha ekonomik bir seçenek sunar.

Paket arıtma Ankara sistemleri için farklı fiyat aralıkları bulunabilir. Bu fiyatlar, tesisin ihtiyaçlarına ve projenin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. En uygun fiyatları bulabilmek için uzman bir paket arıtma firması ile iletişime geçmek önemlidir. Firmalar, projenin gereksinimlerini değerlendirerek en uygun fiyat teklifini sunabilir ve kaliteli bir hizmet almanızı sağlayabilir.

LEADING BRANDS AND CUSTOMERS IN THE SECTOR

USAGE AREAS AND FEATURES

 • Municipalities, Counties and Villages

 • Mass Housing and Buildings

 • Stadium and Sports Facilities

 • Construction Sites and Dormitories

 • Universities, Campuses

 • Student Dormitories and Campuses

 • Hotels and Resorts

 • Hobby Gardens and Nature Tourism

 • RV Campgrounds

 • Villas and Sites

 • Military Facilities and Security Areas

 • Prisons and Campuses

 • Refugee and Temporary Camp.

 • Organized Industrial Zones

 • Factories and Industrial Sites

Modüler Paket Atıksu Arıtma,
Paket Arıtma İşletme,
Paket Arıtma Enerji, Paket Arıtma Ölçüleri, Kişilik Paket Arıtma,
Paket Arıtma Kurulum, Paket Arıtma Devreye Alma,
Paket Arıtma Fiyatları, 5000 Kişilik Paket Arıtma, Paket Arıtma Nedir ?,

Arbio Treatment Inc.; It carries out domestic and international turnkey projects from start to finish in its own factory in all capacities, without being dependent on the outside. In this direction, all the mechanical equipment needed by the treatment plants are produced as "Project Specific".

PACKAGE TREATMENT PLANT PROJECTS

PACKAGE WASTEWATER TREATMENT PLANT UNITS

You can examine the details of package treatment units by clicking on the titles below.

Paket Arıtma, Paket Arıtma Üniteleri,
 • Pre-Sedimentation Basin
  Waste water, which is purified from solid materials by passing through the grates, reaches the pre-settlement pond. The collapsible solids and particles in the wastewater are kept in the settling basin, thus reducing the pollution load of the wastewater to a certain extent and as a result, it allows the mechanical equipment in the whole system to operate smoothly. Solid particles accumulating on the floor of the settling pool should be removed from the system with the help of vacuum trucks at certain periods.
 • Screen Channel
  Waste water first reaches the "Channel" where there are manual or automatic cleaning screens. Thus, the solids in the wastewater that cannot be dissolved in the water are removed from the system. Manual Gratings are generally manufactured as ST37 material and galvanized coating. However, depending on the population and flow rate, "Automatic Mechanical Screen" should be preferred. Mechanical grids work automatically. In addition, it automatically transfers solid materials to the waste bucket.
 • Biological Treatment Reactor (STP-SBR)
  Water transferred from the upper level of the pre-settlement basin is collected in the ” BALANCING BASIN ”. The balancing basin, designed on a project basis, is used to store water. Wastewater in the basin is transferred to the treatment tank.
 • Equalization Basin
  Water transferred from the upper level of the pre-settlement basin is collected in the ” BALANCING BASIN ”. The balancing basin, designed on a project basis, is used to store water. Wastewater in the basin is transferred to the treatment tank.
bottom of page